Кафедра трансляційної медичної біоінженерії

Кафедра трансляційної медичної біоінженерії

Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського”

Карнавал краси в КПI. “Королева КПІ – 2006”

Весна цього року забарилася. Березень видався холодним і сніжним… Та незважаючи на це, 21 березня в КПІ увірвалося справжнє літо! І не просте, а бразильське, з різнобарвним карнавалом, запальною музикою, вродливими дівчатами й чудовим настроєм! А назва цього дійства – “Королева КПІ – 2006”.

Уже всьоме свято краси проводиться в ЦКМ НТУУ “КПІ”. Щороку організатори “Королеви” вигадують щось нове й цікаве, щоб приємно здивувати глядачів, подарувати собі, учасницям і всім присутнім атмосферу незабутнього шоу. За титул королеви Політеху цього року боролася 21 учасниця, хоча “боротьбою” побачене на конкурсі назвати важко – дійство перетворилося на один великий і яскравий карнавал.

Перший вихід конкурсанток так і називався – “Карнавал”. Під шалені оплески і латиноамериканські мотиви на сцені, пританцьовуючи, з’явилися учасниці свята. В очах від яскравих барв усе замиготіло: вогненно-червоний, сліпучо-жовтий, життєрадісно-помаранчевий, небесно-синій, весняно-зелений, шалено-салатний, бузково-фіолетовий… дівчата не пожаліли яскравих кольорів для своїх костюмів! Хтось робив (шив, клеїв, оздоблював і т.ін.) їх сам, інші брали у знайомих чи в прокаті – та це вже була справа журі: оцінювати технічну якість вбрання, глядачі ж насолоджувалися капеішною версією “заморського” шоу.

Після такого екзотичного початку продовження було не менш захоплюючим. Конкурс “образів” виявився досить несподіваним: дівчата перевтілювалися не в реальних чи вигаданих людей і навіть не в ляльок (як було минулого року), а розкривали “душу”… напоїв. Як їм це вдалося? Кожна з учасниць розповідала про себе як про напій з відповідним музичним супроводом та костюмом. Їхня фантазія, смак і знання про напої подарували глядачам “вибуховий” коктейль образів. Цілий “глобус” промайнув перед очима присутніх, адже більшість обраних напоїв є символами певних країн: мексиканська текіла, грецька метакса, японська саке, українська горілка з перцем, іспанська сангрія, італійська піна-колада, індійський чай… Невеличка група безалкогольних напоїв була представлена джерельною водою, улюбленим українцями узваром та кавою з молоком в дуже оригінальному виконанні. Хочеться також відзначити дівчину-пиво, гумор якої студентство належно оцінило схвальними оваціями.

Наступною частиною карнавального свята був танець. Учасниці демонстрували артистичність і пластику в трьох різних стилях. Та справжньою “бомбою” став найочікуваніший студентством конкурс купальників. Цікаво, що в ньому взяли участь і дехто з учасників “Містера КПІ – 2005”. Хлопці дуже артистично зобразили насолоду від літньої спеки й відпочинок на пляжі, “підігріваючи” публіку до появи 21 красуні. Під ритмічну сучасну музику та шалені оплески глядачів учасниці, нарешті, з’явились на сцені. Зал просто шаленів, захоплено підтримуючи “своїх”.

Поки дівчата готувалися до наступного конкурсу, а глядачі приходили до тями від такої порції літа, на сцені з’явилися комік-дует “Пластилін” та молоді зірки естради.

Слід сказати, що “Королева КПІ – 2006” відрізняється від попередніх років насамперед відсутністю “творчого конкурсу”. Натомість дівчатам запропонували вразити всіх своїми ораторськими здібностями. Учасниці “тягнули білети” й відповідали на різноманітні питання: “Що спонукало тебе прийти на конкурс?”, “Чи існує жіноча дружба?”, “Яка в тебе мрія?” і т. ін. Деякі конкурсантки жартували, інші, навпаки, відповідали серйозно – головне не розгубитися, не мовчати чи не наговорити зайвого. Такий “інтелектуальний експромт” показав, хто як тримався на сцені, чи не боявся мікрофону, як володів думками й голосом.

На останнє дефіле претендентки на титул “Королеви КПІ” вийшли у розкішних вечірніх сукнях, чим приємно приголомшили глядачів та, гадаю, остаточно ускладнили вибір журі. Дівчата дуже ефектно рухалися під романтичну мелодію, а в залі панувала атмосфера урочистості й свята краси.

Хвилини очікування тягнулися довго. Коли нарешті журі з’явилося в залі, а учасниці вийшли на сцену для нагородження, пристрасті досягли свого апогею. Групи підтримки факультетів та інститутів не шкодували долонь і голосів, щоб підбадьорити свою красуню. Голова журі проректор з науково-педагогічної роботи НТУУ “КПІ” Г.Б.Варламов привітав усіх красунь і оголосив результати конкурсу:

• “Міс артистичність” – Ірина Лісова (ВПІ), №1

• “Міс елегантність” – Вероніка Снегірьова (ФІОТ), № 2

• “Міс сучасність” – Олександра Біскулова (ФПМ), №3

• “Міс посмішка” – Анна Ковальова (ФЛ), №4

• “Міс екзотичність” – Ольга Демченко (ІЕЕ), №5

• “Міс грація” – Іванна Булік (ПБФ), №6

• “Міс оригінальність” – Наталія Козакова (ФЕЛ), №7

• “Міс досконалість” – Людмила Дорош (ІПСА), № 8

• “Міс образ” – Наталія Лисенко (ММІФ), №9

• “Міс фантазія” – Олена Жуковець (ІТС), №10

• “Міс стиль” – Сніжана Меленхович (ХТФ), № 11

• “Міс обдарованість” – Ангеліна Ліщенюк (ФП), № 12

• “Королева танцю” – Євгенія Байкіна (РТФ), №13

• “Міс екстравагантність” – Ольга Ліскевич (ЗФ), № 14

• “Міс вишуканість” – Анна Головіна (ТЕФ), № 15

• “Міс романтичність” – Олександра Єгорова (ФАКС), № 16

• “Міс творчість” – Єлизавета Канченко (ФММ), № 17

• “Міс кмітливість” – Лідія Єгер (ФМФ), № 18

• “Перлина факультету” – Анастасія Фаустова (ІФФ), № 19

• “Міс шарм” – Ксенія Хижняк (ФС), № 20

“Міс індивідуальність” – Валерія Нікітіна (ФБТ), № 21.

Особливо жаданою для кожної учасниці є титул “Міс глядацьких симпатій”. Його отримала неперевершена Євгенія Байкіна (РТФ). Ще одним різновидом цього титулу є віртуальна прихильність глядачів – “Міс Інтернет глядацьких симпатій”. Нею стала “Міс екзотика” – Демченко Ольга (ІЕЕ).

Корону та путівку на Середземне море переможниці вручив депутат Київради Дмитро Андрієвський, за підтримки якого проходило це свято. “Королевою КПІ–2006” стала Людмила Дорош (ІПСА).

“По гарячих слідах” ми поспілкувались з кількома учасницями “Королеви КПІ-2006” і дізналися про їхні враження після конкурсу.

Євгенія Байкіна , РТФ (“Міс глядацьких симпатій” та “Королева танцю”):

Мені дуже подобаються такі заходи. Беручи участь в “Королеві КПІ”, я отримала яскраві враження, познайомилась з цікавими людьми. Своїми титулами я дуже задоволена! Танцями займаюсь майже 11 років (8 з них – бальними і 3 – сучасними), тому й титул отримала від журі відповідний – “Королева танцю”, а “Міс глядацьких симпатій” – це, звичайно, дуже приємна нагорода від залу.

Ірина Лісова, ВПІ (“Міс артистичність”):

У мене дуже багато вражень і приємних спогадів від репетицій і самого конкурсу. Режисери були просто супер! Крижевич Аня, Лєна Строменко, Федянін Віталік, хореограф Коля… З конкурсантками теж було дуже цікаво поспілкуватися. Щодо мене… Я своєї мети на конкурсі досягла – познайомилася з цікавими людьми і знайшла нових друзів.

Демченко Ольга, ІЕЕ (“Міс Інтернет глядацьких симпатій”, “Міс екзотичність”):

На “Королеву КПІ” я потрапила дуже цікавим чином. Спочатку просто допомагала проводити конкурс у себе в інституті, потім і сама вирішила взяти участь. Виграла – довелося честь рідного ІЕЕ захищати. Перед конкурсом дуже хвилювалася, та все пройшло добре. Чомусь, я навіть не сумнівалась, що отримаю титул “Міс екзотичність”, а от “Міс Інтернет глядацьких симпатій” – для мене приємна несподіванка.

Безперечно, «Королева КПІ-2006» стала справжнім святом весни й краси. Глядачі отримали яскраве видовище і море позитиву, НТУУ «КПІ» – нову королеву, а учасниці – прихильність глядачів, незабутні враження і, звичайно ж, призи від спонсорів шоу. Дійство тривало понад дві години, та лише режисери й самі конкурсантки знають, скільки потрібно було докласти сил, фантазії і вмінь, щоб свято відбулося.

Нам було цікаво дізнатися «закулісні подробиці» «Королеви» безпосередньо від тих людей, які готували учасниць до конкурсу. Це невтомні режисери ЦКМ НТУУ «КПІ» Анна Крижевич та Віталій Федянін. Саме вони щороку вигадують нові випробування для претенденток на звання найкращої дівчини Політеху, ставлять їм дефіле, допомагають і надихають їх – роблять усе, щоб і глядачі, і самі учасниці отримали задоволення від шоу. Аня і Віталій розповіли нам про конкурси-новинки цієї «Королеви», подробиці підготовки, а також висловили враження від спілкування й роботи з учасницями.

Анна Крижевич: «Цього року підготовка до «Королеви КПІ» тривала лише місяць – це, мабуть, найкоротший термін за всю історію проведення конкурсу. Працювати з дівчатами дуже сподобалось. Особисто мені було цікаво спостерігати, як кожна з них проявила себе на сцені ЦКМ, адже я була в журі на багатьох факультетських конкурсах, бачила їхні виступи, тому можу порівняти результати “там” і “тут”.

Думаю, родзинкою нашого конкурсу стала участь у ньому “містерів” минулого року. Хлопці під час підготовки до конкурсу “Містер КПІ-2005” так здружилися, що й досі спілкуються, зустрічаються; вони із задоволенням приходили на репетиції “Королеви”, допомагали нам і безпосередньо взяли участь у дійстві, з’явившись в конкурсі купальників».

Віталій Федянін: “Конкурс “Королева КПІ” вже давно став улюбленим шоу студентства. Безперечно, ми і дівчата зробили все можливе, щоб глядачам сподобалось побачене. Але дуже важливими є також “внутрішні стосунки” між учасницями. Мені хотілося, щоб конкурсанткам подобалось ходити на репетиції; на перших зустрічах ми багато спілкувалися, вели бесіди на різні теми, дізнавалися одне про одного більше. Спочатку мало бути 23 учасниці, та згодом дві з них з різних причин залишили наш конкурс.

Цьогорічна “Королева” продовжила попередній досвід “Містера” у “скасуванні” творчого конкурсу, який себе вже просто вичерпав. Новинкою став конкурс-інтерв’ю, а також формат остан¬нього дефіле у вечірніх сукнях, де дівчата могли самі обирати свій власний “вечірній стиль”: від “коктейльного” до бального.

Хочу подякувати хореографу Бойченку Колі за його роботу, всім, хто допомагав провести це свято, і, звичайно, учасницям “Королеви КПІ-2006”. Вони – молодці!”