Візит в КПІ делегації з КНР

Нещодавно в нашому університеті перебувала делегація науковців з Чжецзянського університету КНР, зокрема проректор Чжецзянського університету проф. Чу Цзянь (Chu Jian), президент комітету розвитку Чжецзянського університету проф. Чжан Цзюншень (Zhan Junsheng), директор підрозділу по роботі з кадрами проф. Чжан Хуньцзянь (Zhang HonhJian), заступник керівника управління з міжнародних зв’язків Шень Це (Shen Jie), декан механіко-енергетичного факультету проф. Цен Кефа (Cen Kefa).

Метою візиту було обговорення та узгодження конкретних заходів для поглиблення співпраці двох університетів у сфері високих технологій.

17 травня відбулася зустріч делегації з керівництвом НТУУ “КПІ”. Ректор університету М.З.Згуровський поінформував гостей про напрацювання політехніків щодо розвитку попередніх домовленостей, зокрема про створення відділення Китайсько-українського центру високих технологій (керівник – член-кореспондент НАН України С.І.Сидоренко, заступник – В.Камаєв, генеральний директор технопарку “Київська політехніка”), робочої групи за напрямами спільної діяльності та призначення їх керівників: напряму матеріалознавства – проф. С.І.Сидоренка, проректора; матеріалознавства в електроніці – проф. Б.А.Циганка; машинобудівного – проф. М.І.Бобиря, директора ММІ; аерокосмічних систем – проф. О.В.Збруцького, декана ФАКС; енергозбереження – проф. А.В.Праховника, директора ІЕЕ; лазерної техніки і технології – проф. А.С.Коваленка, завідувача кафедри ЛТКМ; енергетики – проф. Є.М.Письменного, декана ТЕФ; хімічного машинобудування – проф. Є.М.Панова, декана ІХФ.

Китайські вчені поінформували про наукові напрями, фахівцями яких вони є, та висловили побажання щодо вибору конкретних підрозділів НТУУ “КПІ”, з якими хотіли б співпрацювати. Потім гості ознайомилися з УІІТО, ДПМ, НТБ, Технополісом “Київська політехніка”. Члени делегації відвідали ряд кафедр та науково-дослідних лабораторій, де мали зацікавлені зустрічі з представниками кафедр, зустрілися з китайськими студентами, які навчаються в КПІ.

За результатами візиту підписано протокол, в якому зазначені наступні кроки щодо поглиблення співробітництва НТУУ “КПІ” з Чжецзянським університетом з використанням можливостей Китайсько-українського центру високих технологій.