Кафедра трансляційної медичної біоінженерії

Кафедра трансляційної медичної біоінженерії

Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського”

Вiзит американських бiзнесменiв

17 травня університет “КПІ” відвідали керівники Українського науково-технологічного центру (УНТЦ) – президент і виконавчий директор Промислової корпорації США, голова наглядової ради УНТЦ Віктор Алессі, виконавчий директор УНТЦ Ендрю Гуд, його заступник Борис Атаманенко та координатор проектів Віктор Корсун.

Гості мали зустріч з ректором університету М.З.Згуровським, проректором з наукової роботи М.Ю.Ільченком, генеральним директором Технополісу “Київська політехніка” С.В.Корсунським та директором технопарку “Київська політехніка” В.С.Камаєвим. Відбулася тривала зацікавлена розмова щодо співпраці УНТЦ та технополісу НТУУ “КПІ”.

Зокрема, було наголошено, що винайдення нової технології чи створення розробки вченими – то лише початок шляху до споживача. Має бути ринок збуту, вмілий менеджер, який просуватиме винахід, і, звичайно, інвестиції.

Своїми враженнями від зустрічі проф. С.В.Корсунський поділився з кореспондентом “КП”. Він задоволений, що пропозиції політехніків щодо проведення спільних конференцій, круглих столів, семінарів на базі НТУУ “КПІ” за участю американських фахівців знайшли підтримку і розуміння. В подальшому передбачається співпраця з американськими колегами над створенням системи комерціалізації технологій. Це перший подібний проект в Україні, після відпрацювання базової моделі він може бути розповсюджений на інші ВНЗ.

Гості підтвердили, що ідеї та інфраструктура, закладені при створенні Технополісу “Київська політехніка”, є творчими і прогресивними, на часі – наповнення їх змістом. В.Корсунський сподівається, що не за горами той час, коли науковці КПІ матимуть зиск від впровадження своїх розробок – “зароблятимуть на життя наукою”. Згідно з домовленостями найближчим часом будуть напрацьовані відповідні документи про співробітництво, що відповідатимуть вимогам сьогодення.