Кафедра трансляційної медичної біоінженерії

Кафедра трансляційної медичної біоінженерії

Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського”

Найсмішніша в КПІ “Пластилінова ворона”

Наприкінці травня відцвітають каштани, сонечко стає все яскравішим, даруючи нам справжнє тепло, у весняне повітря вплітаються перші аромати літа… Та капеішники не розслабляються – на носі сесія!

Для того, щоб усвідомлення цього факту вразливою студентською психікою пройшло якомога краще для останньої, є порада – потрібно потрапити на фінал Ліги КВК КПІ. “Сесійних” проблем це, звичайно, не вирішить, але подарує море гарного настрою й заряд позитиву, а це неодмінно вплине на підготовку до екзаменів. Ось такі логічні ланцюжки сплітались у моїх думках, коли я поспішала на фінал VII сезону Ліги КВК КПІ.

Традиційно, ця подія проходить у ЦКМ НТУУ “КПІ” і збирає дуже багато капеішного люду: вболівальників команд, що грають у фіналі, їхніх друзів та й взагалі всіх, хто любить це яскраве шоу. Не став винятком і цей фінал – 26 травня бажаючих побачити гру команд “Не питання!” (ФММ), “Пластилінова ворона” (ФАКС), “ПРАВОкація” (ФП) та чемпіонів минулого року “Андріївський спуск” (МУФ) було більш ніж достатньо.

Незмінний ведучий дійства Анатолій Хомутянський перш за все привітав збірну команду КВК нашого університету “Політех” з перемогою в чвертьфіналі Української Ліги, після чого на сцені з’явився й сам капітан збірної Олександр Міхно. Він подякував усім, хто підтримував “Політех” у Жовтневому палаці 25 квітня, і запевнив присутніх, що наш вуз найкращий на землі. В руках у Олександра виблискував кубок для команди-переможця сьогоднішнього фіналу (а в майбутньому, можливо, й найкращої команди міста). Він передав кубок голові журі – проректору НТУУ “КПІ” з науково-педагогічної роботи Г.Б.Варламову, який разом з В.Ботніковим, Ю.Бєтіним та С.Катуніним мав вирішити його долю.

Гра розпочалася з традиційного “Привітання” команд. Особливо запам’яталося “вітання” від ФММ. Вони показали, як проходить парубочий вечір на факультеті лінгвістики, якими в дитинстві були відомі політики та особливості інструктажу новачків служби безпеки КПІ.

В уже звичному конкурсі “Розминка” команди відповідали на питання глядачів. Схоже, що біля мікрофону зібралися переважно любителі дикої природи з питаннями на кшталт “Чому їжаки колючі?” або “Де в білочки копчик?” та справжні філософи: “Чим відрізняється “мусі-пусі” від “джага-джага?”

Справжньою “сміховою бомбою” став відеоконкурс, що проводився вперше. Коментатори з кожної команди мали цікаво, а головне дотепно, озвучити фрагменти з відомих усім фільмів. “Андріївський спуск”, наприклад, інтерпретував фінальну сцену з фільму “Термінатор” як трансляцію зі стрибків у воду, “Пластилінова ворона” представила головного героя з “Іронії долі” як Голума з трилогії “Володар кілець”. Та найбільш вдало в цьому конкурсі виступила команда “ПРАВОкація” з капеішною версією фільму “Чапаєв”. ФП не тільки цікаво обіграли сюжет, але й озвучили його так, що здавалося, ніби самі герої фільму цікавляться, коли буде стипендія, збираються на дискотеку в “Інтонацію” та намагаються потрапити до гуртожитку пізно ввечері під крики бабусі-вахтера. Це була дійсно найкраща “озвучка”!

“Конкурс капітанів” проходить раз на рік і лише у фіналі Ліги КВК. Це вже змагання не команд, а особистостей. Після монологу кожному з капітанів ставлять питання його конкуренти. Гаєнко Олександр (“Не питання!”), Шикунов Андрій (“Пластилінова ворона”), Горобей Павло (“Андріївський спуск”) та Конопльов Михайло (“ПРАВОкація”) розповідали про своє бачення нашого вузу, навчання і життя в цілому. Чесно кажучи, в цьому році конкурс не виправдав сподівань, більшість жартів в’яло сприймалися глядачами, хоча, можливо, зал просто не встиг “відійти” від відеоконкурсу. Потрібно відзначити оригінальність і “власний стиль” капітана “Пластилінової ворони” Андрія Шипунова, який, до речі, став найкращим у цьому конкурсі й отримав від усіх членів журі найвищий бал.

Інтрига залишалася до кінця гри. Останній конкурс “Домашка” фактично став вирішальним для визначення нового чемпіона. Команди постаралися на славу – шоу було яскравим і дуже смішним! Переможці “Євробачення” – монстри з Фінляндії – благодатна тема для жартів. Майже всі команди-фіналісти “познущалися” з них у своїх постановках. Особливо дотепними в цій темі були хлопці з “Пластилінової ворони”. Їхнє виконання рок-музики в клубі “Барви” плавно перейшло у вигнання бісів з Каті Пушкарьової (серіал “Не родися вродливою”, ім’я його головної героїні зараз на слуху у всіх). Також дуже цікавою була версія “Діти капітана Гранта” у виконанні “Андріївського спуску” та неперевершена Юля Тимошенко з команди “ПРАВОкація”. Звичайно, це лише кілька фрагментів з калейдоскопу гумору, представленого командами. Це потрібно було бачити й чути!

Отже, всі чотири команди показали свої “домашні роботи” і під шквал оплесків вийшли на сцену. Ведучий ще раз представив команди і надав слово журі. Хвилююча мить оголошення результатів… Члени журі висловили свої враження від гри, привітання й побажання командам, після чого Г.Б.Варламов оголосив результати: “Не питання!” (ФММ) – 21,2; “Андріївський спуск” (МУФ) – 22,2; “ПРАВОкація” – 24,4, а чемпіонами стали, як не важко здогадатися, – “Пластилінова ворона” (ФАКС)! Хлопці та вболівальники були дуже щасливі. Команда йшла до цього довго й наполегливо. Ми також вітаємо нових чемпіонів Ліги КВК КПІ. Нехай ще не раз це свято гумору відбувається за їхньої участі й веселить усіх нас.