Кафедра трансляційної медичної біоінженерії

Кафедра трансляційної медичної біоінженерії

Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського”

Концерт Народної академічної хорової капели НТУУ “КПІ”

26 травня в залі засідань Вченої ради пройшов звітний концерт Народної академічної хорової капели НТУУ “КПІ” (художній керівник – Руслан Бондар, хормейстер Юлія Аксент).

Перед слухачами, серед яких було багато ветеранів хорової капели – випускників КПІ, хористи виконували різноманітні за характером твори. Звучала і духовна музика (“Тебе поём” Сергія Рахманінова), і українська пісня (“Стелися барвінку” Миколи Лисенка), і сучасна (“За нашим стодолом” Володимира Зубицького), і модерновий твір Віктора Тиможинського, і джазові композиції, і перекладена для хору “Мелодія” Мирослава Скорика. На завершення концерту традиційно прозвучав “Gaudeamus igitur” і “Марш КПІ”, який підхопили вдячні ветерани хорової капели.

Після зворушливого завершення виступу художній керівник хорової капели Руслан Бондар розповів нашому кореспондентові про досягнення в творчому житті хорової капели:

– Наприкінці листопада в нас вийшов компакт-диск – перший в історії капели КПІ. Ми дуже довго працювали, було важко. Близько 2 місяців готували репертуар, вивчали твори, записувалися, потім займалися обкладинкою, збирали інформацію і так далі… Довго і складно, але це ми зробили і задоволені результатом своєї праці.

– В яких концертах та конкурсах довелося брати участь за рік, що минув?

– Ми брали участь у IV Всеукраїнському конкурсі хорових колективів ім. Лесі Українки, який проводився в Луцьку. Наш колектив був єдиним студентським і єдиним з Києва. Ми дуже пристойно виступили, відгуки були дуже добрі, але отримали лише диплом учасників. Все-таки важко було змагатися з професійними колективами – а це муніципальні, міські хори. Але завдяки конкурсу отримали цінний досвід і позитивні емоції. Поїздка скріпила колектив.

– Чи були ще якісь цікаві проекти?

– Так. Ми спілкуємось і дружимо з Київським симфонічним хором і оркестром під керівництвом Роджера Макмерріна. Брали участь у різдвяному шоу, яке проходило в Національному оперному театрі.

– Якісь закордонні поїздки вже були за той час, поки Ви очолюєте колектив?

– Їздили лише маленьким складом учасників-хористів в Анкару на фестиваль. Там показали своє мистецтво. Але це було давно і хотілося б повезти весь колектив.

– На літо хорова капела замовкає?

– Ще будемо співати після цього концерту, вивчати нові твори, готуватися до подальших концертів.