Кафедра трансляційної медичної біоінженерії

Кафедра трансляційної медичної біоінженерії

Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського”

Творчий звiт капели бандуристiв КПI

Для того щоб потрапити на хороший концерт, не обов’язково ганятися за дорогими квитками в найвишуканіші концертні зали столиці. 26 травня чудовий концерт відбувся в залі засідань Вченої ради, де звітувала Народна капела бандуристів ім. Г.Хоткевича нашого університету.

На суд слухачів було представлено майстерне виконання народних пісень та їх обробок відомими композиторами. Художній керівник та диригент, заслужений працівник культури Вікторія Шевченко, очолює колектив уже 18 років. Після звітного концерту вона розповіла кореспонденту “КП”, що дуже прискіпливо ставиться не лише до тонкощів виконання, а й до репертуару: добирає найкращі зразки української пісні, інколи сама робить обробки.

Під керівництвом Вікторії Шевченко колектив неодноразово отримував призові місця на різноманітних конкурсах. Виступав з концертами в Югославії, Словенії, Португалії, Голландії, Франції, записав свій компакт-диск. На запитання, чи задоволена пані Вікторія виступом капели на звітному концерті, вона відповіла: “Знаєте, керівник, мабуть, повністю ніколи не може бути задоволеним виступом свого колективу. Слухач може й не помітити, а я знаю, де проскочила маленька помилочка, де недотягнули. Треба більше працювати в таких чудових залах, як цей, і приходити сюди з репетицією, щоб виконавці звикли до акустики, щоб прислухалися одне до одного.

Взагалі, працювати дуже приємно й цікаво, тому що це чудовий колектив. Ви ж бачите, що чоловіки – це всі викладачі й науковці нашого університету з різних факультетів, а дівчатка – студентки; є й такі, що вже закінчили навчання, але теж приходять. Перш за все, вони дуже прихильні до української пісні і, як кажуть, відчувають її серцем, завжди із задоволенням співають. І якщо вони беруть участь у концертах, то завжди є і настрій, і бажання донести до слухачів зміст пісні”.