Кафедра трансляційної медичної біоінженерії

Кафедра трансляційної медичної біоінженерії

Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського”

ЄС створить агенцію з біомедичних досліджень

Європейський союз створить власну агенцію для біомедичних досліджень і скличе в наступному році в Італії глобальний саміт з питань охорони здоров’я з метою підготовки до майбутніх пандемій, про це заявила глава Європейської комісії Урсула фон дер Ляйен (Ursula von der Leyen).
В якості першого кроку запропоновано зміцнити і розширити можливості Європейського агентства з ліків (European Medicines Agency – EMA) і ECDC – нашого центру профілактики та контролю захворювань (European Centre for Disease Prevention and Control).
Як другий крок – створення європейської BARDA (Biomedical Advanced Research and Development Authority – Управління передових біомедичних досліджень і розробок США) – агентство по передовим біомедичних досліджень і розробок. Це нове агентство буде підтримувати здатність і готовність реагувати на загрози, для яких не існує державних кордонів, і надзвичайні ситуації – природного або навмисного (умисного) походження.
В якості третього кроку – обговорення питання компетенцій в області охорони здоров’я.

Дательна інформація за посиланням.https://sciencebusiness.net/news/eu-create-new-biomedical-research-agency-modelled-barda