Кафедра трансляційної медичної біоінженерії

Кафедра трансляційної медичної біоінженерії

Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського”

Насправді ніхто точно не знає, скільки штамів коронавірусу циркулює в Україні

У Німеччині виявили новий варіант коронавірусу, відмінний від усіх інших. Його зафіксували у 35 пацієнтів баварського міста Гарміш-Партенкірхен на півдні країни.

Однак медики наголошують: не треба панікувати, адже те, що це новий варіант коронавірусу, геть не означає, що цей штам більш заразний або несе більше ускладнень. Необхідно дочекатися повного секвенування, тобто встановлення первинної структури білків вірусу.

Що таке секвенування вірусу і чи проводять його в Україні? Пояснила Анна Геращенко,  докторка біологічних наук Інституту молекулярної біології й генетики.

Анна Геращенко: Секвенування — метод, завдяки якому встановлюють послідовність РНК вірусу, визначають, з чого він складається, чим відрізняється. У всіх країнах Європи ці дослідження вже проводяться, крім України. Наш інститут ще влітку говорив про те, що у нас готові проводити ці дослідження. Ми навіть знайшли 70% реагентів, щоб провести секвенування вірусу, але нам потрібно ще 350 тисяч гривень, щоб докупити реагенти.

Насправді ніхто точно не знає, скільки штамів коронавірусу циркулює в Україні. Потрібен постійний моніторинг для того, щоб українські лікарі й влада розуміли, що коїться у нас в країні.

Грип теж постійно змінюється ще з більшою швидкістю, багато людей мають тяжкі наслідки після цього грипу. Ми також не знаємо, які штами грипу «ходять» у нас в Україні.

Сказати, що коронавірус чи грип будуть колись безпечними хворобами не можна. Респіраторними захворюваннями хворіють найбільше людей у світі. Смертність від ускладнень цих хвороб не така вже й мала.

За матеріалами Громадського радіо

23 січня 2021