Кафедра трансляційної медичної біоінженерії

Кафедра трансляційної медичної біоінженерії

Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського”

До ювілею Геннадія Мацуки – видатного українського біохіміка і молекулярного біолога.

5 вересня 1930 року народився Геннадій Харлампійович Мацука – видатний вчений, академік НАН України, доктор біологічних наук, професор, Заслужений діяч науки і техніки України, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки, директор Інституту молекулярної біології і генетики НАН України, почесний директор ІМБГ НАН України.

Сьогодні Геннадію Харлампійовичу мало б виповнитися 90 років від дня народження. У зв’язку із цим академік НАН України Ганна Валентинівна Єльська ініціювала написання книги про життя та наукову діяльність Г.Х.Мацуки. Своїми спогадами для книги “Геннадій Мацука. У світі молекул і генів” поділилися його колеги, учні та друзі, серед яких є громадські діячі, відомі та авторитетні вчені зі світовим ім’ям. Книга вийшла цього літа, а її електронна версія розміщена на сайті ІМБГ НАН України за посиланням: http://imbg.org.ua/uk/about/matsuka.

До 90-річного ювілею Г.Х.Мацуки планувалася міжнародна наукова конференція “Молекулярна біологія і генетика для біомедицини”, яку через запровадження карантину прийшлося перенести на наступний рік (http://imbg.org.ua/uk/sci/conferences/).