Кафедра трансляційної медичної біоінженерії

Кафедра трансляційної медичної біоінженерії

Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського”

Обговорено проблеми китайських студентів

У нашому університеті навчається близько 650 студентів з Китайської Народної Республіки. Це одне з найбільших іноземних земляцтв у КПІ. Китайці тісно спілкуються одне з одним, утворивши не лише земляцтво, але й Китайську студентську раду.

6 жовтня відбулася зустріч представників китайського земляцтва в НТУУ “КПІ” та адміністрації університету, в якій взяли участь керівник управління міжнародних зв’язків професор Б.А.Циганок і завідуючий підготовчим відділенням для іноземних громадян В.І.Прохоров. На зустрічі були обговорені важливі питання, які хвилюють китайських студентів.

Голова китайського земляцтва Лі Чжоу від імені студентів, яких він представляв, запропонував створити додаткові курси з вивчення російської та української мов, важливість та значення якої дедалі більше китайських студентів усвідомлюють. В.І.Прохоров запевнив, що найближчим часом такі курси будуть організовані, і з кожним студентом, який бажає вивчати українську чи російську мову, буде підписано додатковий контракт.

Важливим питанням для іноземних студентів, безперечно, є покращення умов проживання в гуртожитку та цікаве дозвілля. Представники адміністрації пообіцяли посприяти виділенню для китайського земляцтва окремої кімнати (хорошим прикладом є відкриття аналогічної кімнати для турецьких студентів), де можна встановити комп’ютерне обладнання. Лі Джоу також запропонував регулярно проводити концерти-караоке, які вже відбувались і на яких студенти КНР спілкувалися і гарно проводили час разом з українцями та представниками інших земляцтв у КПІ.