Кафедра трансляційної медичної біоінженерії

Кафедра трансляційної медичної біоінженерії

Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського”

Сучасний стан та напрями розвитку зварювальної науки і техніки

10 жовтня 2005 року в залі засідань Вченої ради НТУУ “КПІ” відбулася конференція студентів, викладачів та співробітників зварювального факультету на знак ушанування пам’яті свого колишнього декана, незабутнього педагога і керівника професора Анатолія Матвійовича Сливінського. Ініціатором проведення подібних заходів є Українське товариство зварювальників. На пленарному засіданні товариство вирішило проводити щорічні науково-технічні конференції, присвячені А.М.Сливінському. Про це присутнім повідомив у вступному слові президент Українського товариства зварювальників, випускник Київської політехніки за спеціальністю “Обладнання та технологія зварювального виробництва”, кандидат технічних наук Володимир Григорович Фартушний (колишній директор Всесоюзного інституту зварювального виробництва).

Про життєвий шлях професора Анатолія Матвійовича Сливінського розповів нинішній декан зварювального факультету професор Сергій Костянтинович Фомічов.

Заступник директора інституту електрозварювання ім. Є.О.Патона академік НАН України Костянтин Андрійович Ющенко, випускник “КПІ” 1958 року, виступив із доповіддю на тему: “Сучасний стан та напрями розвитку зварювальної науки і техніки”, у якій визначив вирішальну роль України і Росії у створенні інженерних основ зварювальної науки і техніки та у досконалому поєднанні зварювальної науки і освіти.

У наш час значно збільшилась номенклатура матеріалів, які необхідно з’єднувати за допомогою зварювання, наприклад, пластмаси, кераміка, живі тканини. Як показали дослідження в ІЕЗ
ім. Є.О.Патона, у світі немає матеріалів, які не можна зварити.

Міжнародний інститут зварювання об’єднує 45 країн світу, в тому числі й Україну, яку представляє Інститут електрозварювання ім. Є.О.Патона НАН України.

К.А.Ющенко зазначив, що було б доцільно на зварювальному факультеті НТУУ “КПІ” організувати навчальну роботу так, щоб випускники-зварювальники одержували дипломи Міжнародного інституту зварювання, а випускники за іншими профілями підготовки могли одержувати другу вищу освіту за напрямом “Зварювання”.