Кафедра трансляційної медичної біоінженерії

Кафедра трансляційної медичної біоінженерії

Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського”

На футбольному полi – зустрiч двох поколiнь

15 січня завершилася першість НТУУ “КПІ” серед студентів з футболу. За звання чемпіона факультетським командам довелося змагатися кілька місяців, до речі, і боротьба була досить напруженою, адже участь у змаганнях брали 34 команди.

Двічі на тиждень невеличкий стадіон нашого університету біля 24 корпусу збирав спортсменів та глядачів, любителів, професіоналів та вболівальників, хвилювання яких було навіть більшим за хвилювання гравців та тренерів.

Ігри першості відбувалися за коловою системою, і у фіналі, який пройшов на стадіоні СК “Олімпійський”, зустрілися між собою команди ФФВС та ФЕА і РТФ та ІЕЕ. Спостерігаючи за грою на майданчику, можна було подумати, що потрапив на зустріч майстрів футбольного м’яча, головними героями якої виступають футболісти “Динамо” та “Шахтаря” – захоплююча, цікава гра, безліч непередбачуваних та небезпечних моментів, красиві удари, боротьба, і… нарешті, перемога, яку команда ФФВС у зустрічі з ФЕА здобула завдяки голам Кривенди (ФВ-51) та Дидюри (ФР-31), а збірні РТФ та ІЕЕ закінчили поєдинок з рахунком 0:0.

Переможцем першості стала команда ФФВС, проте, оскільки збірна цього факультету виступала поза конкурсом, звання чемпіона турніру отримала команда ІЕЕ, ІІ місце посіла команда РТФ, а бронзовими призерами стали гравці ФЕА.

Завдяки фінансовій підтримці депутата Д.Й.Андрієвського, чемпіони та призери були забезпечені спортивною формою, нагороджені кубками, медалями та пам’ятними призами.

Проте, тренери команд також мали змогу позмагатися за титул найкращого серед футболістів та за звання чемпіона – серед футбольних команд. До традиційного новорічного турніру з міні-футболу серед тренерсько-викладацького складу підготувалися команди Київського національного економічного університету, ФІОТ, ФМФ, ФФВС, команда ветеранів “КПІ” та команда судей. Змагання проходили в ігровому залі спортивного корпусу КПІ під патронатом голови профспілкового комітету нашого університету В.І. Молчанова. Цікаво, що так звана боротьба між командами проходила в дружній та приємній обстановці, адже головна мета подібних зустрічей – навіть не виявити кращого з кращих, а провести час у товаристві давніх знайомих та друзів. Проте, так чи інакше, але і в товариських зустрічах є нагода привітати переможців. Вперше чемпіонами турніру стала команда ФФВС, ІІ місце посіла збірна викладачів КНЕУ, третіми стали представники суддівської колегії, IV місце посіла команда ветеранів КПІ, а п’яте – ФІОТ. Але ж справжні товариші завжди поступаються один одному. Чи не тому обидва півфінали було зіграно внічию, а переможець визначився лише за пенальті?

Крім того, кращим бомбардиром турніру став А.Б.Кондратович (ФФВС), найкращим воротарем – професор, доктор фізико-математичних наук Ю.І.Джежеря (ФМФ), найкращий гол турніру був від заступника першого проректора В.І.Тимофєєва, кращим граючим тренером визнали старшого викладача, суддю міжнародної категорії О.М.Балакіна (КНЕУ).

Отже, молодшому поколінню є на кого рівнятися – їхні наставники проводять час із задоволенням та користю, і, отримуючи високі наукові знання, з легкістю додають до них спортивні титули та здобутки. А яке звання стане найголовнішим для іх підопічних – вирішувати лише підростаючому поколінню. Проте, про фізичне самовдосконалення забувати ніколи не слід!