Кафедра трансляційної медичної біоінженерії

Кафедра трансляційної медичної біоінженерії

Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського”

Молодь і майбутнє України

10 березня з лекцією “Роль молоді в розбудові майбутнього України” перед політехніками виступив народний депутат України, заступник голови ВР (2002-2004), держсекретар (2005) О.О.Зінченко.

Він поділився своїм баченням “фантастично швидких змін у світі, які торкнулися всіх якостей життя”. На думку лектора, у світі “пануватимуть” країни, де політики та науковці вміють стратегічно мислити: планувати і передбачати. На сьогодні найбільш результативними для глобального розвитку є квантові науки, комп’ютерні технології та мікробіологія. Україна ще не втратила своїх позицій щодо фундаментальних напрацювань у сфері кібернетики, космонавтики та авіабудування. Вона ще може зробити якісний стрибок у майбутнє, вважає Олександр Олексійович, якщо максимально розвиватиме високі технології, авіацію й космонавтику та транспорт. Важливого значення при цьому набуває швидкість дій – швидкість прийняття управлінських рішень, пересування фізичних об’єктів, руху капіталів тощо.

Лектор ілюстрував свої тези прикладами економічного зростання Казахстану та Бразилії, які, на думку вчених, не мали відповідного базису для економічного прориву. Проте нині щороку 3 тис. казахських студентів за міжурядовими угодами виїжджають на навчання до Європи та Америки. Повернувшись, вони зможуть забезпечити нову якість життя своєї країни. Україна ж продовжує витрачати на науку й освіту 3% ВВП (при мінімально необхідних 5,5%).

Лектор високо оцінив перемоги політехніків на міжнародних студентських предметних олімпіадах. Він побажав чемпіонам успіхів та щоб їхні імена стали відомі українцям так само добре, як імена всесвітньо відомих спортсменів. То буде гарний приклад для наслідування.

На закінчення О.Зінченко відповів на численні запитання слухачів.