Кафедра трансляційної медичної біоінженерії

Кафедра трансляційної медичної біоінженерії

Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського”

Старт проекту “Українсько-японський центр”

22 травня відбулося підписання Протоколу між Японською агенцією міжнародного співробітництва JICA та НТУУ “КПІ” про старт проекту технічного співробітництва між Японією та Україною “Українсько-японський центр” (УЯЦ).

Мета цього проекту – розвиток людських ресурсів для економічного зростання України, просування взаєморозуміння і співробітництва між Україною та Японією в соціальному, економічному, академічному й культурному аспектах. Проект розраховано на 5 років, після цього Українсько-японський центр НТУУ “КПІ” має продовжувати справу, започатковану проектом. Для забезпечення функції університету як приймаючої організації (реципієнта) проекту з української сторони, в НТУУ “КПІ” ще у 2003 р. створено Українсько-японський центр НТУУ “КПІ”.

З української сторони документ підписав ректор університету М.З.Згуровський, з японської – глава місії JICA п. Тоші Кіношіта (Toshio Kinoshita). Також було підписано два акти про передачу Посольством Японії обладнання та бібліотечного фонду до УЯЦ НТУУ “КПІ”. Їх скріпили підписами Надзвичайний і Повноважний Посол Японії в Україні п. Мацуо Мабучи (Mutsuo Mabuchi) та М.З.Згуровський.

На церемонії були присутні заступник міністра освіти і науки Б.Жебровський, заступник міністра закордонних справ Ю.Костенко, народний депутат України Г.Удовенко, Надзвичайний і Повноважний Посол України в Японії п. В.Макуха, представники міжнародних японських організацій JETRO, JF та інші офіційні особи, гості, представники преси.

Вітаючи присутніх, ректор НТУУ “КПІ” М.З.Згуровський наголосив, що створення Українсько-японського центру як структурного підрозділу університету стало можливим завдяки угоді між урядами України та Японії про технічне співробітництво та грантову допомогу від 10.06.2004 р. та угоді Мінекономіки України з МЗС Японії у вигляді обміну нотами. Метою діяльності центру є органзація вивчення японської мови, проведення семінарів з історії, економіки, культури Японії, інших культурологічних заходів, сприяння взаєморозумінню, економічній, науково-технічній співпраці.

Ректор подякував Надзвичайному і Повноважному Послу Японії п. Мацуо Мабучи за участь в організації й роботі УЯЦ, а також українським посадовцям за допомогу в підготовці проекту, зокрема, за рішення про реалізацію проекту УЯЦ на базі університету “КПІ”. У планах НТУУ “КПІ” – добудова приміщення для розміщення УЯЦ НТУУ “КПІ” (за кошти держбюджету України) та здійснення на його базі відповідних міжнародних проектів.

Його Високоповажність Надзвичайний і Повноважний Посол Японії в Україні п. Мабучи подякував українській стороні за активну і плідну роботу зі створення центру. Нині в Україні 2 тис. осіб вивчають японську мову. Посол висловив задоволення, що незабаром стане більше людей, які розумітимуть цю мову, вивчивши її на базі УЯЦ, стане більше гарних перекладачів. Восени в Україні буде проведено місячник японської культури, пан посол сподівається, що УЯЦ візьме активну участь у його заходах.

Глава місії Японської агенції JICA п. Тоші Кіношіта подякував українським урядовцям і представникам міністерств за сприяння у підготовці проекту УЯЦ, створення УЯЦ НТУУ “КПІ” та підтримку його діяльності. Між JICA та НТУУ “КПІ”, констатував пан Кіношіта, склалися дружні ділові стосунки, що стане запорукою успішної діяльності центру. Це вже 10-й японський осередок, створений за підтримки JICA. Його діяльність має відрізнятися від інших тим, що УЯЦ НТУУ “КПІ” буде, зокрема, займатися інвестиціями та бізнесом, тут відпрацьовуватиметься модель співпраці “уряд – університет – комерційний сектор”.

Після підписання документів гості оглянули оновлений і розширений УЯЦ НТУУ “КПІ”, розташований на 4-му поверсі НТБ. Тут працює, зокрема, бібліотека японської літератури (мовою оригіналу), куди можуть записатися всі бажаючі. Книги, підручники, DVD можна взяти додому чи працювати в читальній залі, є доступ до Інтернет. Старший радник JICA п. Тамія Томоє провела екскурсію та запросила до участі в чайній церемонії. Виконуючим обов’язки директора Українсько-японського центру НТУУ “КПІ” призначено проф. Б.А.Циганка.

УЯЦ гостинно запрошує до співпраці представників бізнесу, усіх охочих вчити чи вдосконалювати японську мову, а також тих, хто бажає працювати заради зближення і покращення взаєморозуміння між Україною й Японією.